برای اخذ گرید پیمانکاری بایستی اول شرکتی درقالب سهامی خاص و یا مسئولیت محدود تاسیس کنید،ولی ما به دو دلیل به شما پیشنهاد می کنیم شرکت خودرا در قالب ثبتی “سهامی خاص” ثبت کنید.
دلیل اول این است که می توانید در مناقصات به راحتی شرکت کنید و دلیل دوم این است که دریافت ضمانت نامه بانکی در قالب ثبتی سهامی خاص بسیار راحت تر خواهد بود.
پس از تاسیس شرکت برای دریافت رتبه پیمانکاری شما ملزم به دریافت کد اقتصادی همچنین با استناد به آخرین قوانین سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و کد کارگاه بیمه خواهی بود.
مراحل اخذ رتبه پیمانکاری
در سیستم ساجات رتبه ها 5 پایه دارند که رتبه 5 و رتبه 1 به ترتیب پایین ترین و بالاترین رتبه پیمانکاری می باشند.
در ابتدای دریافت رتبه پیمانکاری پایه شروع آن،رتبه 5 می باشد که بعد از دریافت مفاسای دارایی و کارکرد 200 میلیارد ریال معادل 20 میلیارد تومان به رتبه 4 ارتقاء می یابد و با همین شرایط این رتبه نیز قابل ارتقاء به رتبه 3 ، 2 و 1 خواهد بود.
به تازگی این امکان فراهم شده است که هر شرکت بیش از یک رتبه پیمانکاری دریافت نماید.
برای دریافت گرید و رتبه پیمانکاری بایستی 2 نفر از 3 عضو هیئت مدیره دارای مدرک کارشناسی باشند همچنین بایستی حداقل 2 نفر مهندس گرید مربوطه با حداقل 3 سال سابقه بیمه مربوطه در هیئت مدیره حضور داشته باشند که شخص مدیرعامل باید یکی از این دونفر باشد.
با توجه به این موضوع که همه چیز به نظر نهایی کارشناسان بستگی دارد در بعضی موارد می توان استثناء قائل شد.
بعد از ثبت شرکت و انتخاب هیئت مدیره طبق شرایط مذکور باید در سامانه ساجات ثبت نام کنید ، پس از ثبت نام در سامانه ساجات و دریافت رمزعبور بایستی کلیه مدارک ثبتی شرکت اعم از اظهارنامه، اساسنامه،روزنامه رسمی و اظهارنامه مالیاتی همچنین کلیه مدارک تحصیلی اعضای هیئت مدیره را در سامانه ثبت کنید؛پس از بررسی کارشناسان وارد مرحله پرونده فیزیکی خواهد شد که مذکور پس از تایید انجمن های صنفی مربوطه و تایید آن ها تحویل سازمان مدیریت و برنامه ریزی-امور پیمانکاران- خواهد شد .
پس از بررسی کارشناسان و ارسال مدارک به تهران (حداکثر یک ماه) و تایید کارشناسان نام شرکت شما در سامانه مدیریت برنامه ریزی کشوری به عنوان شرکت گرید دار قرار خواهد گرفت.
شرکت هایی که می توانند گرید دریافت کنند:
-ابنیه
-تاسیسات
-آب
-راه
-کشاورزی
-معدن
-نیرو و برق
-خدمات

پیام بگذارید