• به شکل طراحی شده محصول شما که حاصل خلاقیت و ایده شماست و برای محصولات منحصر به تولید شما طراحی شده است طرح صنعتی می گویند.

وقتی شما طراحی محصول منحصر به خودرا به صورت طرح صنعتی ثبت می کنید اجازه هرگونه سواستفاده از آن را از دیگران سلب می کنید و آن طرح ثبت شده انحصارا برای شما می باشد. مزیت این امر این است که محصول شما با شکل طراحی شده در بازار فروش به طور انحصاری معرف شما و برند شما می باشد ؛ از این رو وجه تمایز با دیگر رقبای خود که محصولات و خدمات مشابه شما در بازار عرضه می کنند خواهید داشت و هرکس بخواهد از قالب محصول شما استفاده کند باید با رضایت شما و طی قرارداد رسمی با شما صورت پذیرد یعنی شما علاوه بر ارائه محصول و کسب درامد از بازار همیشگی خود با ارائه طرح های صنعتی که به نام شما ثبت شده است ،از طریق آن ها هم می توانید به درامدزایی برسید و یا اگر تمایل به استفاده دیگران از طرح صنعتی خود ندارید به راحتی برای مشتریان خود قابل شناسایی خواهید بود .
در بازار فروش امروز،قالب طراحی محصول شما بسیار حائز اهمیت است و توجه و یا عدم توجه به چنین نکاتی است که باعث می شود بعضی از محصولات به فروش بهتری برسند و یا بسیاری از محصولات در قفسه های فروشگاه باقی بماند.

پیام بگذارید