اختراع چیست؟
– به هر ایده ای که کاربردی باشد، جدید در سطح جهانی باشد ، خلاقیت و نو آوری داشته باشد همچنین گام اختراعی داشته باشد اختراع می گویند.
– ثبت اختراع به شما کمک می کند که مالک ایده و فکر خود شوید و اجازه هرگونه استفاده دیگران را سلب می کند همچنین با ثبت اختراع ، آن اختراع به انحصار شما درامده و هرکس قصد ساختن آن اختراع را داشته باشد نیاز به جلب رضایت شما دارد. همچنین با ثبت اختراع در ایران و در کشورهای مختلف می توانید اقدام به اخذ اقامت آن کشور کنید ، با ثبت اختراع برای مجموعه حقوقی خود (شرکت خود ) می توانید در خواست دانش بنیان شدن آن شرکت را به مراجع ذیصلاح بدهید همچنین آقایان با داشتن ثبت اختراع و عضو شدن در بنیاد ملی نخبگان می توانند از مزایای معافیت های خدمت سربازی بهره مند شوند.
بهتر است بدانید برای ثبت اختراع نیاز به ساخت محصول به عنوان نمونه را ندارید و با توصیف کامل و شرح درست از اختراع خود می توانید اقدام به ثبت اختراع خود کنید.
ثبت اختراع به شما کمک می کند که تا 20 سال آن اختراع در اختیار شما باشد و پس از زمان مذکور آن اختراع ملی شده و از انحصار شما خارج می شود.(شما در طی این 20 سال فرصت هرگونه بهره برداری اقتصادی و معنوی را از اختراع خود دارید.)
هر ایده و خلاقیتی که در زمینه مهندسی ، پزشکی ، شیمی ، نرم افزاری ، سخت افزاری و … که محصول جدیدی در سطح جهانی باشد و یا محصولات قبلی را کاملتر کند و یا قابلیتی جدید به محصولات قبلی اضافه کند و یا محصولات و کالاهای موجود را با خلاقیت و نوآوری ، مقرون به صرفه تر و دسترسی عموم را راحت تر و کارایی آن را بیشتر کند قابلیت ثبت اختراع دارد.

پیام بگذارید