علامت تجاری مالک خود را از حمایت های قانونی برخوردار می کند و وی می تواند برای متمایز نمودن کالا یا خدمات خود از آن استفاده نموده و یا در ازای دریافت وجه، شخص دیگری را مجاز به استفاده از از علامت خاص خود بنماید ، در واقع حق استفاده انحصاری از علامت ثبت شده جهت استفاده برروی محصولات و خدمات مورد نظر و یا ارائه مجوز استفاده از آن به دیگری صرفا در اختیار صاحب علامت می باشد.
* دوره ی حمایت از علائم تجاری 10 ساله است که می توان آن را به دفعات نامحدود با پرداخت هزینه های پیش بینی شده در مقررات تمدید کرد.
از منظر وسیع تر، حمایت از علائم تجاری به سبب شهرت و منافع مادی حاصله از آن ها موجب تشویق صاحبان این حقوق به انجام اقدامات مبتکرانه و شجاعانه در سطح جهان می گردد؛ علاوه بر این، ممانعت از رقابت های غیر قانونی و ناعادلانه ازقبیل جعل علامت تجاری مشابه برای محصول و یا خدمت نامرغوب و متفاوت رادر بر دارد.

حمایت از علائم تجاری توسط دادگاه صورت می گیرد به طوری که در اکثر نظام های قضایی ، دادگاه ها قادر خواهند بود مانع از تخلفات انجام شده و به روی علائم تجاری شوند. وبه مفهوم کلی تر علائم تجاری، ازطریق به رسمیت شناختن کالا یا خدمات خاص و در برداشتن منافع مالی در سطح جهان ، موجب ارتقای ابتکار عمل و کارآفرینی می گردند.

حمایت از علائم تجاری موجب جلوگیری از رقابت های غیرمنصرفانه ی تجاری به شکل تولید کالاهای تقلبی و استفاده از علائم مشخصه تجاری برای فروش محصولات با کیفیت پایین صورت می گیرد .
این نظام به افرادی که صاحب مهارت و سرمایه هستند کمک می نماید تا کالا و خدمات خودرا به روش منصفانه تولید کرده و بفروشند که در نتیجه تجارت بین المللی را نیز تسهیل می نماید.

سیستم حمایتی از علائم تجاری این فرصت را برای کسانی که دارای مهارت و تجربه کافی هستند فراهم می نماید تا در منصفانه ترین شرایط ممکن به تولید و بازاریابی کالا ها و خدمات خود پرداخته و بدین ترتیب امکان تجارت بین المللی برایشان تسهیل گردد و همچنین در مصرف کننده ایجاد اعتماد جهت تعیین حقوق ناشی از انتخاب وی می باشد.

☎️051-36025832
☎️051-36014805
🌐instagram.com/rahgoshayebartar

پیام بگذارید